Okolí

Rekreační oblast Lipno nad Vltavou je obklopena CHKO Šumava a je určena především pro rodinnou rekreaci, klidný odpočinek a relaxaci ale i sportovní dovolenou. Tomu odpovídají veškeré služby. K dispozici je spousta aktivit pro dospělé a bohatá nabídka programů pro děti.

Turisté ocení celou řadu památek a zajímavostí v blízkém okolí. K těm nejzajímavějším patří památky Českého Krumlova, zámek Hluboká, hrad Rožmberk nebo České Budějovice. Protože jsme již vyzkoušeli celou řadu z uvedených lokalit, rádi Vám poradíme a doporučíme to nejlepší.

V obci Lipno nad Vltavou je k dispozici několik restaurací, dva supermarkety, bazén, pošta a tři bankomaty. Do Lipna nad Vltavou je možné přijet veřejnou dopravou, vlakem nebo autobusem.

Dětský ráj

Lipno je „dětský ráj“. V celé rekreační zóně je k dispozici několik skvěle vybavených dětských hřišť, trampolín a dalších lákadel pro děti všech věkových kategorií.

Hlavním lákadlem sezóny „bez sněhu“ je nepřeberné množství sportovně relaxačních aktivit.

Cyklistika

Lipno nad Vltavou je ideální výchozí místo pro Vaše cyklistické výlety všech náročností. Na jaře byla otevřena nová cyklostezka a bruslařská stezka do Frymburka při břehu Lipna. Zde je možné dále pokračovat po levém břehu přehrady nebo se nechat převézt přívozem a vyzkoušet některou z pravobřežních stezek, např. při Schwarcenberském kanálu. Rádi Vám poradíme nebo zapůjčíme mapy a průvodce.

Jedinečnou zábavu poskytuje i nový, v roce 2009 otevřený bikepark Lipno. Lanovka Vás vyveze na Kramolín a odtud se pak spouštíte na svém či půjčeném kole na trasu dlouhou 1500 metrů. Trasa je vhodná i pro začínající bikery.

In-line bruslení

O nové stezce z Lipna do Frymburka (cca 8 km) už jsme se zmínili. Cca 30 km autem, v Nové Peci, se nachází i další stezka určená pro in-line bruslení a cyklistiku, mnohými označována za nejkrásnější stezku v Čechách. Vede první zónou národního parku Šumava do Stožce. Celková délka trasy je 12 km a méně zdatní bruslaři zde mohou využít vlakové spojení na cestu tam, či zpět.

Pěší turistika

Vyznavači pěší turistiky si zde opravdu přijdou na své. Okolí Lipna, ale i vzdálenější lokality (Český Krumlov, Kleť, Rožmberk, Vyšší Brod, Čertovy kameny) nabízí bezpočet výletů. Na svých cestách můžete využít dobře dosažitelného vlakového či autobusového spojení.

Surfování, jachtaření, jezero

Nelze opomenout samotné jezero nabízející všem milovníkům vodních sportů mnoho sportovního i rekreačního vyžití. Samozřejmě plavání, koupání, cákání pro všechny generace. Dále možnost zapůjčení šlapadel, elektrických člunů, plachetnic, katamaránů či kajaků. Výjimkou na Lipně nejsou ani Dračí lodě.

Sjíždění Vltavy

Milovníci vody si mohou ve Vyšším Brodě zapůjčit raft nebo kanoj a strávit tak den romantickou plavbou po řece.

Po sportovních aktivitách doporučujeme relaxaci v Aquaworldu, vzdáleném jen 5 min. chůze. Využít můžete také saunu, masáže a beauty studia.

Bobová dráha je pro návštěvníky otevřena celoročně. Od apartmánu je vzdálena 10 min. pěší chůze.

Nad parkovištěm skiareálu Lipno můžete navštívit nový Lanový park Lipno, který je určen především rodinám s dětmi. Na své si přijdou ale i milovníci adrenalinu. Lanový park s nádherným výhledem na Lipno nabízí přes 500 m dobrodružství na lanových překážkách. Pro Vaše ratolesti je připraven dětský okruh a zábavné trampolíny. Adrenalinovou specialitou je 150 m dlouhý Fly sjezd na kladce, který opravdu stojí za to.

Další možnost sportovního a relaxačního vyžití nabízí komplex LIPNO POINT, otevřený v roce 2009. Od nás vzdálený 20 minut pěší chůze. Najdete zde tenisové kurty, squash, bowling, hřiště na badminton, stolní tenis, golfový simulátor či lezeckou stěnu. Pro děti je připraven dětský koutek (zdarma). Po sportovních aktivitách se můžete občerstvit v restauraci s barem (je součástí komplexu) nebo relaxovat v místním wellness.

Doporučíme Vám a pomůžeme s objednáním veškerých volnočasových aktivit dle aktuálních podmínek na Lipně.

Další tipy na vyzkoušené výlety doporučíme osobně.

Kontakty

LIPNO - IN, s.r.o
382 78 Lipno nad Vltavou 505
tel.: + 420 602 707 400
email: martina.smuclerova@smucler.cz